69-та річниця визволення Звенигородщини від німецько-фашистських загарбників
Автор: Категорія: Новини Звенигородського району
В історії кожного населеного пункту є події і дати, які назавжди залишаються в пам’яті поколінь. Мабуть, найсвітлішою із них є День визволення від німецько-фашистських загарбників. В історичному календарі нашого міста 28 січня 1944 завжди буде найпам’ятнішою датою. Тоді, війська 1 та 2 українських фронтів увірвавшись у Звенигородку, звільнили наше місто від гітлерівської окупації, яка несла людям рабство, горе, приниження, смерть.
Тож саме з нагоди цієї пам’ятної дати 28 січня у м.Звенигородці за участю голови райдержадміністрації, голови районної ради, міського голови, голови районної ради ветеранів війни та праці, ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників райдержадміністрації, районної ради та громадськості з нагоди 69-ї річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників в районному будинку культури відбулися урочисті заходи.
У ході урочистостей до учасників зібрання звернулися голова райдержадміністрації Микола Чередник та міський голова Олександр Саєнко.
— Звільнення Звенигородки, поєднання в ній у ті дні подвигів двох українських фронтів, призвели до оточення і знищення одного із найсильніших угрупувань фашистських військ у “Корсунь-Шевченківському котлі”. Перемога над фашистськими поневолювачами на звенигородській землі стала провісником близького визволення всієї України і країн Європи від фашистських загарбників, — відмітив Микола Іванович. — Дуже прикро, але із учасників боїв за визволення міста Звенигородки на сьогоднішній день залишилося лише двоє визволителів: Мусійко Олексій Пилипович та Петренюк Володимир Антонович. Важко знайти слова, якими можна було б у повній мірі передати всю вдячність нинішніх та прийдешніх поколінь за ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку коли-небудь знало людство. Ваше героїчне минуле, мужність у роки суворих випробувань, наполеглива праця у мирний час – яскравий приклад того, як треба любити і берегти рідну землю.
Пам’ять тих — хто поліг у боях, визволяючи наше місто від німецько-фашистського загарбника та тих — хто повернувся із перемогою, але не дожив до сьогодення вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до обеліску на Пагорбі слави.
Своїми спогадами з присутніми поділились ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, які брали участь у визволенні нашого міста.
Керівники району висловили вдячність ветеранам за героїзм і відвагу у боях за звільнення нашого міста від німецько-фашистської чуми, за визволення звенигородчан з-під ярма поневолення, та побажали всім присутнім міцного здоров’я, щастя, благополуччя, миру і злагоди.
Поделиться в соц. сетях
Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.