Музею “Батьківщина Тараса Шевченка” — понад 70!

Автор: Кореспондент     Категорія: Новини Звенигородського району

 

Серед широколистих лісів і золотистого степу навіки осіли села Моринці, Керелівка (Шевченкове), Будище і Вільшана, які виколисали, зростили Великого Сина України — Тараса Григоровича Шевченка. Понад 70 років красень-музей на батьківській садибі Тараса Шевченка зустрічає гостей. Експозиція розповідає про життя та творчість поета, художника, гравера. Привертають увагу раритетні речі — стіл і лава з батьківської хати, рубель та весільний рушник Тарасової сестри Катерини, меблі з маєтку Енгельгардтів, стародруки, ткацький верстат. Поряд з музеєм — хата щасливого дитинства і безрадісного сирітства майбутнього Пророка. Далі стежка веде до могили, в якій спочиває Тарасова мати, а на території місцевого навчального закладу — могила поетового батька. Неподалік — дякова хата, де малий Тарас опановував ази шкільної науки. На шляху до Будища при дорозі стоїть старезний дідуган-вітряк. І могутні вікопомні дуби на садибі пана Енгельгардта пам’ятають козачка-Тараса: в дуплі одного з них він ховав малюнки. З Вільшани кріпак Тарас Шевченко рушив у світи, щоб повернутися духовним батьком українського народу.


У 1992 році Кобзареві села об’єднані у державний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Понад півтора десятиліття колектив працював під керівництвом високопрофесійного менеджера, шевченкознавця, заслуженого працівника культури України Людмили Шевченко. З 2008 року традиційно у Всесвітній день поезії на конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка з’їжджаються школярі. Були запрошені кваліфіковані спеціалісти, які проводили розкопки, вивчаючи ландшафт, природне середовище Шевченкового краю, зокрема, лісового масиву Гупалівщина та смт Вільшана, про які Шевченко пише у своїх творах.
У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» працюють як молоді спеціалісти, так і люди з величезним професійним досвідом. Вже більше тридцяти років екскурсовод Валентина Старусєва дарує людям незабутні враження. Музейні колекції комплектує і оберігає науковець з понад чвертьстолітнім стажем, головний зберігач фондів Ольга Дмитренко. Двадцятиріччя трудової діяльності відзначила музейний доглядач Ольга Василенко. У Моринському музейному комплексі понад дев’ятнадцять років зустрічає відвідувачів молодший науковий співробітник Станіслав Суржко. Переймати досвід старших колег прийшли у заповідник молоді спеціалісти: Людмила Метик — молодшим науковим співробітником, а Оксана Крупач, Дмитро Суржко, Лілія Потоцька — музейними доглядачами. В цьому році двадцятиріччя заповідника та своєї трудової діяльності відзначають головний бухгалтер Лілія Шевченко та касир Любов Лоскучерева. Молодий спеціаліст Тетяна Ільченко розпочала трудову діяльність у заповіднику провідним бухгалтером, зараз виховує двох маленьких синочків. Сьогодні сумлінно виконує її обов’язки Наталія Заярна. Секретар заповідника Тамара Молокова здійснює інформаційне та документальне забезпечення роботи усіх підрозділів установи, вирішує організаційні питання. Діловод Наталія Небилиця оформлює нормативно-правові документи, відповідає за організацію діловодства та формування архіву установи. Заступник директора з господарства Тарас Забожко координує роботу працівників господарчого відділу. Людмила Жорнова, Ніна Красюк, Віктор Демченко, Володимир Гуденко, Олег Грицай, Валерій Шпакович, Степан Норенко щоденно дбають про ошатність нашої установи. А в нічний час оберігають заповідник Іван Димерець, Петро Шолох, Іван Кравець, Олексій Урсалов. Юрій Голуб старанно виконує обов’язки водія. Отже, маленький колектив з тридцяти осіб щоденно працює, духовно збагачуючи серця і душі гостей Шевченкового краю.
Тож запрошуємо вас ступити на святу землю Кобзаря — і Ви відчуєте, як б’ється тисячолітнє, багатостраждальне, але могутнє і вільне серце України!

Олександр КОМАРЕНКО,
генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal


Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.