Представники Польщі на Звенигородщині: Для України вступ до НАТО – це вірний шлях

Автор: Кореспондент     Категорія: Новини Звенигородського району

 

8 листопада за підтримки громадської ліги Україна-НАТО та Посольства Республіки Польща в Україні відбувся інформаційний семінар для громадськості Звенигородського району на тему: «Безпека та економічна співпраця як пріоритет відносин України та Польщі, як частина глобального розвитку».
У семінарі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Станчук, голова районної ради Валентин Мельнічук, сільські голови, державні службовці, педагогічні працівники та громадськість району.

Під час семінару було презентовано матеріали з питань європейського та євроатлантичного співробітництва України. Розглянуто питання про євроатлантичну безпеку як основу національної безпеки України та про розвиток економіки та глобальної безпеки через співпрацю.

На семінарі виступили: перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Даріуш Станішевський, голова громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, президент Атлантичної ради Вадим Гречанінов, радник Науково-дослідного центру правової інформатики Академії правових наук України Володимир Фурашев, віце-президент Атлантичної ради України, заступник голови Громадської ліги Україна-НАТО Олег Кокошинський.

У своїх лекціях вони відзначили, що активна діяльність у сфері розвитку партнерства, співпраці і діалогу робить Альянс позитивною силою, яка сприяє зміцненню безпеки і стабільності у всьому Євроатлантичному регіоні. Через зв’язок з іншими країнами і відкритість НАТО прагне зберегти мир, підтримати і розвинути демократію, зробити свій внесок у прогрес і процвітання, а також заохотити розбудову щирого партнерства з усіма демократичними країнами Євроатлантичного регіону та між ними. Ця діяльність спрямована на досягнення безпеки для всіх без винятку, на подолання розколів і незгоди, що можуть призвести до нестабільності та конфліктів.

Зокрема, на семінарі йшла мова і про допомогу НАТО у забезпеченні безпеки під час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012, який наступного року прийматиме Україна та Польща, адже НАТО має багатий досвід у питаннях планування дій у надзвичайних ситуаціях цивільного характеру.

На підставі розгляду таких понять «якість життя» та «рівень життя» акцентовано увагу на тому, що одним з основних чинників успішності євроатлантичного курсу є не тільки і не стільки відповідність військової складової України стандартам Північноатлантичного альянсу, скільки реальна відповідність такого показника, як досягнута якість життя українського суспільства.

Лектори також ознайомили слухачів із досвідом перебування Польщі в НАТО, переконували, що для України вступ до Альянсу – це вірний шлях. Польща зацікавлена у тому, щоб Україна була сильною й заможною державою, щоб суспільство розвивалося в демократичному напрямі, і підтримує євроінтеграційні прагнення нашої держави.

Перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Станчук, голова районної ради Валентин Мельнічук подякували гостям за проведення семінару, висловили сподівання щодо подальшого поглиблення стосунків у майбутньому між Україною і Польщею, які є стратегічними партнерами.

Також вони відзначили, що район готується до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Джерело: Черкаська ОДА

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal


Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.