Реконструкція скверу Тараса Шевченка

Автор: Кореспондент     Категорія: Новини Звенигородського району

Пам’ятник Тарасові Шевченку в Звенигородці

У програмі підготовки до святкування 200-річного ювілею Кобзаря, передбачено немало заходів з оновлення громадсь­ких місць, що носять його ім’я. Зважаючи ж на те, що облаш­товувалися вони здебільшого понад п’ять десятиліть тому, в період інтенсивної підготовки до відзначення 150-ої річниці від дня народження Поета, і давно втратили новизну, зроби­ти це буде зовсім непросто.
Наприклад, добре відомий дендрологічний парк, висаджений свого часу на східній околиці Звенигородки, давно позбувся свого первісного вигляду. Мало хто сьогодні пам’ятає, що де­рева на його території висаджені у вигляді напису, присвяче­ного ювілейній даті та з ініціалами «Т.Г.Ш.». На супутнико­вих знімках вони ледве вгадуються, проте лісокультурникам їх таки доведеться якимось чином відновлювати.


Та якщо дендрологічний парк лише приведуть до ладу, хоча це й досить складно, зважаючи на обсяг робіт, то сквер, що біля пам’ятника Шевченкові, взагалі може змінити свою кон­цепцію. На малюнку ви бачите дизайнерську розробку Уманського університету садівництва, створену не без до­помоги ДП «Звенигородський держлісгосп», за якою й планується оновлення скверу. Звичайно ж, що пам’ятник мо­лодому Тарасу залишиться на своєму місці, та старі дерева, згідно з дизайнерським задумом, доведеться повніс­тю вирізати. Їм на заміну, після ретельного вирівнювання ділянки, стануть саджанці декоративних дерев, гармо­нійно підібрані, у відповідності до загального стилю скверу.

Думками з цього приводу поділився заступник лісничого Пехівського лісництва Микола Мефодійович Бойко, якого в нашому районі заслужено вважають безумовним авторитетом сфери лісокультурництва та ландшафтного дизай­ну:
— На жаль, з існуючих дерев немає що залишити. Вони старі й вибрали свій вік. До того ж, будуть затіняти нові декоративні дерева, — говорить спеціаліст, водночас запевняючи, що заплановані до посадки культури не заба­ряться в рості і сквер швидко набере ошатного вигляду. Він буде поділений на зони пішохідними доріжками, вздовж яких постануть художньо оформлені ліхтарі та лавки, а довкола скверу передбачається кована декоратив­на огорожа. Цілком можливо, що в остаточному варіанті проекту, який завершать виготовляти буквально днями, буде передбачено ще й дитячий ігровий майданчик.
Поки що місцева влада — замовник проекту, узгоджує із дизайнером останні штрихи. А незабаром планують узятися й до роботи. Дозвіл виконкому міської ради на вирізання старих насаджень вже отримали, тож і поспіша­тимуть, щоб якомога швидше упоратися з посадкою нових дерев. Як говорить директор ДП «Звенигородський дер­жлісгосп» Анатолій Петрович Проценко, баритися з цим ніяк не можна. Тиждень-два зволікання призведе до того, що дерева врешті доведеться садити аж восени. А це — неприйнятний варіант, бо ж, як зауважив голова район­ної ради Валентин Мельничук, негоже, щоб це пам’ятне місце стояло пусткою. Загалом же наших лісівників та­кий обсяг робіт не лякає, у Пехівському лісництві вони мають саджанці більшості необхідних порід дерев, а чого не вистачить — підсоблять колеги з Умані. Отож, головне — підготовчі роботи, які буде завершено вчасно лише на умовах узгодженості в діях та рішеннях районної і міської влади, а також жителів міста. Їх, до речі, запрошують узяти участь у безпосередній реалізації проекту — благоустрої території скверу та посадці нових дерев.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal


Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.