В Звенигородці зареєстровано випадок захворювання людини на сибірку

Автор: Кореспондент     Категорія: Новини Звенигородського району

 

1 квітня в м. Звенигородка на території власного домогосподарства під час розробки туші свині 38-річний господар поранив ліве передпліччя. 30 квітня потерпілий звернувся за медичною допомогою у Звенигородську ЦРЛ, де йому було встановлено клінічний діагноз «еризипілоїд, сибірка».

Було відібрано матеріал від хворого для дослідження в лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій. Там під час проведення відповідних аналізів, виділено культуру «Bacillus anthracis». Хворий госпіталізований до Звенигородського інфекційного відділення ЦРЛ. Стан здоров’я потерпілого – задовільний. 3 травня отримано позитивний результат біопроби на білих мишах. Фахівцями держсанепідслужби та ветеринарної медицини спільно проводиться розслідування по з’ясовуванню джерела та шляхів передачі збудника інфекції.

Bacillus anthracis – грам-позитивна, факультативно анаеробна паличковидна бактерія роду Bacillus. B. anthracis звичайно живе у ґрунті, формує ендоспори та є причинним агентом сибірської виразки.
Джерело: Територіальне управління МНС України у Черкаській області

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal


Один коментар на “В Звенигородці зареєстровано випадок захворювання людини на сибірку”

 1. admin сказав:

  Епідемічна ситуація в Україні залишається стабільною і контрольованою.

  Про це 11 травня на прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я повідомив головний державний санітарний лікар, голова Державної санітарно-епідеміологічної служби Анатолій Пономаренко.

  Що стосується особливо небезпечних інфекцій, зокрема випадків сибірської виразки у Звенигородці Черкаської області, то головний санітарний лікар повідомив, що з метою запобігання інфекції проведено повний комплекс протиепідемічних заходів.

  «Незважаючи на те, що випадок захворювання стався у вихідний день, у звичайному черговому режимі своєчасно поставлений непростий діагноз, проведена його лабораторна діагностика, прийняті ефективні профілактичні заходи. Разом з Держветфітослужбою триває епідеміологічне розслідування. З метою з’ясування джерела збудника додатково відібрано проби грунту. Необхідні лабораторні дослідження тривають. Загальний стан хворого задовільний, лікування триває в інфекційному відділенні Звенигородської ЦРЛ», – сказав Пономаренко.

  Він підкреслив, що за особами, що зазнали ризику інфікування, проводилося медичне спостереження, станом на 10 травня 2012 р. серед цих людей хворих немає.

Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.