ЗБЕРЕГТИ ТА ВІДРОДИТИ НАЦІОНАЛЬНІ СВЯТИНІ

Автор: Кореспондент     Категорія: Новини Звенигородського району

 

Саме громадська екологічна організація «КолоОбіг» за сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України провела на Звенигородщині засідання «круглого столу» на тему: «Збереження краєзнавчої спадщини: теорія та практика».
Це вже третій візит представників «КолоОбігу». Попередні їхні робочі поїздки відбулися у вересні та листопаді минулого року і мала не тільки культурологічний, еколого-природничий, а й міжнародний характер, адже ж у ній взяли участь директор інституту Конфуція Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка Сун Кевен та віце-президент Київської гімназії східних мов Віра Чжен.


Нині, у березні, на Звенигородщину завітали наукові співробітники Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України Олексій Хапрай, Наталія Зуб, Оксана Василюк, директор проектно-виробничого архітектурно-планувального комунального підприємства «Облархбюро» Черкаської обласної ради Михайло Пожар, начальник архітектурно-планувальної майстерні даного підприємства, начальник архітектурно-планувальної майстерні даного підприємства, головний архітектор проектів Іван Коляда, архітектор Федір Гонца та мистецтвознавець Тамара Гордова із обласного центру, представник Черкаського обласного музею Микита Селівестов, генеральний директор ТОВ «Грінко-Черкаси» (інноваційні технології управління відходами) Станіслав Басок та фінансовий директор Черкаського ПП «Ада — Трейд» Ігор Одорошенко.
Ведуча засідання – голова правління «КолоОбігу», кандидат економічних наук, завідувач кафедри економіки природокористування Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Світлана Бєляєва ознайомила присутніх із сучасним станом об’єктів природної, культурної, історичної та наукової спадщини у Звенигородському районі. Невичерпна енергія і запал, притаманні цій ініціативній та діяльній жінці, здавалося, передалися всім учасникам «круглого столу», під час проведення якого панувала невимушена та творча атмосфера. У обговоренні головного питання «порядку денного» — збереження й відродження територій та об’єктів краєзнавчої спадщини Звенигородщини, до яких належать, зокрема, такі об’єкти, як Козачанський парк та музей-садиба Агатангела Кримського – взяли участь всі його учасники.
— Парк у селі Козацькому, що на Звенигородщині, має статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. І цю природну, історичну та культурну пам’ятку потрібно відродити. Районна влада буде всіляко сприяти у вирішенні питань, пов’язаних із відродженням даної святині та музею – садиби Агатангела Кримського у місті Звенигородці, — наголосив, виступаючи перед учасниками зустрічі, заступник голови Звенигородської районної державної адміністрації Руслан Каюк.
Сільський голова села Козацьке Валерій Кочерга акцентував увагу на історичному минулому села, яке відоме ще з початку XVIII століття. Воно належало Григорію Потьомкіну. Згодом він подарував частину земель пану В.В. Енгельгардту, як придане для його дочки Варвари, яка згодом вийшла заміж за князя С.Ф. Голіцина. Останнім нащадком Голіциних по чоловічій лінії у селі був Григорій Голіцин. Парк, на території якого розташований маєток Голіциних, має площу 51 гектар та 30 гектарів земель, прилеглих до нього.
— Та на сьогодні, на жаль, історичні будівлі по суті розвалені, дерева відживають свій вік, у них розвиваються хвороби. Громада села — а це 1407 жителів – занепокоєна таким станом речей. Відродити славетну пам’ятку можна тільки на рівні держави. Ми готові до такої роботи – є проект на першу чергу реконструкції. Кошти будемо залучати і місцеві, а не тільки державні, спонсорів та інвесторів, які працюватимуть разом із нами, — зазначив Валерій Григорович.
На історичній значимості Козачанського парку та творчості знаного і шанованого у світі сходознавця, письменника, академіка Агатангела Кримського наголошували і директор Звенигородського районного краєзнавчого музею Олена Наріжна та молодший науковий співробітник музею Станіслав Лячинський.
— Тільки завдяки залученню інвесторів та дольової участі Звенигородської міської ради проект по завершенню будівництва садиби А.Ю. Кримського може бути реалізованим, — висловив впевненість секретар міської ради Валерій Маренич.
На засіданні «круглого столу» його учасники узгодили програму проведення науково – практичної конференції «Краєзнавча спадщина: еколого – культурологічна парадигма», яка відбудеться у Звенигородці у квітні.
Незабутні враження залишилися у присутніх і від відвідин самих святинь Звенигородщини – будинку – садиби А.Ю. Кримського та Козачанського парку.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal


Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.