Здобутки в розбудові Звенигородського району.

Автор: Кореспондент     Категорія: Новини Звенигородського району


Сто днів від призначення працює новий очільник району Чередник Микола Іванович. Термін, звичайно, замалий щоб якісно оцінити роботу голови райдержадміністрації, та напрацювання уже є. Також чітко видно і основні напрямки та тенденції розвитку району. Що вдалося зробити його команді, починаючи з 17-го листопада минулого року, коли він приступив до виконання своїх обов’язків? Над чим першочергово працюватиме влада найближчим часом?

100 днів не є тим терміном, за який можна щось кардинально змінити. Це період, за який окреслено основні напрямки розвитку району, визначено пріоритети, сформовано команду. За цих сто днів відбулося досить позитивних змін, одні з них поки що не видно, інші можна побачити вже сьогодні. Звичайно, найважливіші події – введення в дію нових об’єктів: це відкриття Центру гемодіалізу, адже саме протягом листопада та грудня 2011 року була проведена левова частка всіх робіт, що дало змогу жителям району отримати неабиякий подарунок до нового року; відкриття нового мистецького корпусу Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтренату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю; відкриття дошкільного навчального закладу «Тарасова колиска» у селі Будище.

Суттєвим кроком для стабілізації фінансової ситуації у районі Микола Іванович вважає ухвалення збалансованих як районного так і місцевих бюджетів, а їх наповнення – першочерговим завданням влади. Так, проведено детальну ревізію земельних ресурсів району, здійснено паспортизацію всіх земель, та проаналізовано використання земель сільськогосподарського призначення з метою наповнення місцевих бюджетів.

Значна увага приділяється розвитку сільського господарства як галузі з усіма можливостями стати одним із лідерів економічного зростання району. Розроблено Програму розвитку тваринництва до 2015 року, з подальшим збереженням позитивних тенденцій в нарощуванні поголів’я. Проведено ряд робочих зустрічей з керівниками сільгосппідприємств та співбесіди з головами сільських рад із розвитку рослинництва, тваринництва на найближчі роки. Турбує місцеву владу і питання розрахунків орендарів із власниками земельних паїв та підвищення орендної плати.

Основним напрямком роботи голови райдержадміністрації є підвищення рівня життя людей, а це насамперед, забезпечення робочими місцями та створення належних умов праці. Тож одна з ключових проблем над якою працює Микола Иванович – це підвищення рівня заробітної плати. Так за оперативними даними зарплата штатних працівників у січні 2012 року становить 2014 грн., порівняно з 2011 роком – 1826 грн. Пріоритетом у роботі також залишається легалізація робочих місць та забезпечення своєчасної виплати заробітної плати. В цих напрямках проведено ряд заходів, адже від зарплати «в конвертах» страждають насамперед самі люди: нинішній розмір зарплати – це майбутня пенсія.

Створення відповідних умов для жителів району – головне завдання районної влади. І тому голова райдержадміністрації пріоритетним вважає розбудову соціальних об’єктів, великого значення надає створенню в регіоні інвестиційно-привабливого клімату, поліпшенню соціальної інфраструктури у сільських населених пунктах та їх газифікації. Адже в районі існує немала кількість сільських соціальних об’єктів, що потребують серйозного ремонту, розбиті дороги у селах та райцентрі. Один із кроків у соціально-культурній перебудові населених пунктів – вдосконалення безперебійної роботи з благоустрою, зокрема сільських територій. На виконання даних задумів існує чітко визначений план заходів, який ввійде в активну фазу навесні. Розроблений та погоджений з міським та сільськими головами графік «Добрих справ», заключені соцугоди з керівниками сільськогосподарських та промислових підприємств району.

Ще одним напрямком роботи очільника району являється розширення та вдосконалення інформаційного простору району. Характеризуючи роль яку виконують засоби масової інформації в суспільстві, слід відмітити зокрема те, що вона не зводиться виключно до висвітлення суспільно-важливих подій. Засоби масової інформації формують специфічний інформаційний простір ключовими характеристиками якого є необмеженість просторовими рамками. Також мова йде про прозорість діяльності органів державної влади, донесення до народу інформації про дії влади. Так на виконання даних завдань проведена робота зі створення легалізованої багатоканальної мережі на базі телерадіокомпанії «Звенигора».

Разом з тим велика увага приділяється й здоровому дозвіллю та відродженню й популяризації місцевого футболу, що дуже актуально напередодні Чемпіонату Євро-2012. На сьогодні Микола Іванович ознайомився з станом міського стадіону, приміщення та прилеглих територій ДЮСШ. Залучено кошти, спонсорські кошти для створення футбольної команди. Планується будівництво та відкриття спортивних майданчиків у населених пунктах Звенигородщини, жваво обговорюється перспектива створення в районі кінноспортивного комплексу.

Не лишились поза увагою й соціальні заходи, про це свідчить запровадження в районі святкування проводів зими – Масляної, що можна вважати не лише активним відпочинком, але й відродженням національних та історичних традицій українського народу.

Значно активнішими щодо розбудови Звенигородщини стали громади. Люди побачили, що спільними зусиллями можна багато чого зробити, вирішити болючі соціальні проблеми, які не зрушувалися з місця протягом багатьох років. А все завдяки впровадженню у районі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Реалізація І фази проекту в Звенигородському районі, дозволила отримати очевидний економічний ефект – на 1 гривню коштів, зібраних громадами сіл-учасниць, було отримано понад 19 гривень соціальних інвестицій. А на кожну гривню, що була виділена із бюджетів різних рівнів, надійшло майже 2 гривні додаткового ресурсу. Участь у ІІ фазі цього проекту принесе не менш позитивні результати. Вже в стадії реалізації знаходиться мікропроект громадської організації «Відродження» с.Козацьке.

Забагато щаблів проходить від задуму до реалізації, а відтак крок за кроком виконуються всі завдання, які стоять перед районом.

За інформацією сектору з питань внутрішньої політики,
зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ
Звенигородської райдержадміністрації

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal


Ви повинні бути зареєстровані щоб залишити коментар.